אודות

חברת מיישבים ישראל הוקמה על ידי שלושה שותפים עם חזון יזמי ורצון להביא לשוק משהו ייחודי. כל אחד מהשותפים עסק בנדל"ן עוד בטרם חיבורם, בתחומי ההתחדשות העירונית, תיווך נכסי נדל"ן ושיקום מבנים מסוכנים. בתחילת דרכם המשותפת, החלו השותפים כמאתרי קרקעות עבור מספר חברות שיווק ותיקות ובולטות. עולם הקרקעות בשונה מעולם הדירות, מתאפיין בשוק פחות נגיש, והקושי האמיתי בו הוא איתור עסקאות השבחה, הן מבחינה תכנונית והן מבחינת מחיר העסקה. מהרה החלו לגרוף רווחים נאים בעקבות יכולתם לאתר עסקאות השבחה במחירים אטרקטיביים, ובכך נהנו מההפרש שבין מחיר השוק לבין מחיר העסקה אותה הביאו לשולחן המשווק. כל זאת הוביל אותם להבנה כי מדובר בקלף מנצח דווקא בעולם שיווק הקרקעות, והחליטו לעבור לצידו השני של המתרס.

הרעיון המרכזי העומד מאחרי חברת מיישבים ישראל הוא ההבנה כי היכולת להנגיש למשקיע עסקאות במחירים נוחים, היא נגזרת ישירה של מחיר הקנייה של העסקה אותה איתרה החברה. כמאתרים שהרוויחו כתוצאה מיכולתם לאתר עסקאות במחירים נמוכים מאלו שמשווקי קרקעות רגילים לשלם, הבינו כי ניתן לאפשר ללקוח להנות מכך באופן ישיר, ולדלג על ההעברת היד למשווק אחר שגורף רווחים המתגלגלים למשקיע.
הרצון להנגיש מחירים נוחים ללקוחות, נובע מההבנה כי משקיע שביצע עסקה טובה, הוא השגריר הטוב ביותר של החברה ויביא עימו משקיעים נוספים. כך מייצרת החברה קהילת משקיעים שיחד יוצרים הצלחות, כשותפים של החברה. השותפות נרקמת מרגע רכישת הקרקע ועד לשלב הבנייה בו נהנה המשקיע מקבוצה מאוגדת בליווי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, קבלת החלטות נכונה, ויחס אישי לאורך כל הדרך.

העקרונות שלנו

אזורי ביקוש

החברה מתמחה באיתור קרקעות במגוון מתחמים באזורי הביקוש הטובים ביותר בארץ, כך שמעבר לפוטנציאל ההשבחה ייהנה המשקיע גם מעליית מחירי הנדל"ן באופן המיטבי.

פרמטרים גבוהים לתשואה

אנו מתמקדים בקרקעות בעלות פרמטרים גבוהים לתשואה, הנמצאות ערב תוכנית או בתוך תוכנית מאושרת לבנייה

קרקעות פרטיות בטאבו

– הלקוח נרשם בבעלות מלאה בנסח הטאבו ומחזיק בעצמו בנכס.

מנגנון שותפות וליווי

החברה מאגדת את כלל לקוחותיה בהסכמי שיתוף, יחד איתה כמחזיקה בקרקעות אותן היא משווקת, ההסכמים מלווים על ידי עורך דין מוביל בתחום הנדל"ן.

בעלים ולא מתווכים

החברה מושקעת בעצמה בכלל הקרקעות אותן משווקת, מתוך אמונה מלאה בעסקה.

התאמת העסקה למידות הלקוח

במהלך פגישת המכירה מבינה החברה את הצרכים הייחודיים של כל לקוח בפני עצמו, ומתאימה לו באופן מדויק את ההשקעה הטובה ביותר עבורו.